Okula Kabul Sınavı

Kaydımız Dolmuştur

İlginize Teşekkür Ederiz

OKULA KABUL SINAVI NASIL UYGULANACAK?

2024-2025 eğitim-öğretim yılı için ana sınıfı, 1. 2. 3. sınıflara kayıtlar; Psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisimizin görüşmesi ve hazır bulunuşluk değerlendirmesi sonrasında kontenjan uygunluğuna göre yapılmaktadır. 4. 5. 6. 7. 8. sınıflara kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler Paylaşım Koleji tarafından hazırlanan okula giriş sınavı sonuçları, psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisimizin görüşmesi ile kontenjan ve okulumuz sınıfındaki genel öğrenci profili uygunluğuna göre okula kabul edilirler.

4. 5. 6. sınıf öğrencilerinin katılacağı sınav toplam 75 sorudan oluşmaktadır. Sınav süresi 110 dakika, 7. sınıf öğrencilerinin katılacağı sınav toplam 90 sorudan oluşmaktadır. Sınav süresi 135 dakika olup Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce derslerini kapsamaktadır.

Sınav sonucunda öğrencilerimizin kazandığı akademik başarı bursu ve okula kabul öğrenci sayıları sınırlı kontenjanlıdır.

KAYIT FORMU

Bilgilerinizi tamamlayıp “Sınava Kaydol” butonuna tıkladığınızda kaydınızın alındığına dair onay mesajı çıkacaktır. Lütfen bu mesajı görene kadar bekleyin. Eğer kaydınızla ilgili bir sorun yaşadığınıza inanıyorsanız 0 (232) 832 0111 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.